فواید راه رفتن در استخر
 arizavi  1396/04/17  264

راه رفتن در آب کم عمق به پیشگیری و درمان درد های سیاتیکی کمک می کند دردهای سیاتیکی که ناشی از بیرون زدگی و فاصله افتادن بین مهره ها است معمولا در اثر خم شدن های ناگهانی بلند کردن اشیاء سنگین ودر بعضی مواقع ضربه شدید به دیسک ها عامل آن است که در این مواقع درد از کمر به باسن و ران و بعد به پشت پا منتقل می شود .

برای درمان درد های سیاتیکی در آب کم عمق استخر راه بروید و در همان حالت به عقب بیایید این کار به درمان این درد های کمک می کند در ضمن اصولی را نیز باید رعایت کرد.

اگر کارمند هستید حتما در قسمت کمر خود از بالشتک و یا از صندلی هایی که در قسمت کمر بیرون زدگی دارند استفاده کنید و زیر پای خود از صندلی استفاده کنید به طوری که زانو ها بالاتر از کشاله ران قرار بگیرند .

رانندگی زیاد عامل دیگری برای دردهای سیاتیکی هستند در هنگام رانندگی سعی کنید نزدیک فرمان نشسته و طوری بنشیننید که زانو ها موازی با کلاچ و ترمز قرار بگیرند .

بد نشستن و در هنگام نشستن خم شدن و یا بلند کردن اشیاء سنگین به صورتی که کمر خم شود عامل دیگری برای دردهای سیاتیکی است برای بلند کردن اشیاء سنگین ابتدا باید یک پا را جلوتر از دیگری قرار دهید و با خو کردن زانو جلو و قرار دادن زانو عقب روی زمین اقدام به برداشتن اشیاء کنید .

خانم های خانه داری که در طول روز زیاد راه میروند برای انجام کارهای خانه و یا زیاد سر پا می ایستند باید حتما بین کارهایشان وقفه انداخته و با خوابیدن روی زمین و گذاشتن پا ها روی سطح بلند مانند مبل به کاهش این دردها کمک کنند .

یکی دیگر از علل دردهای سیاتیکی قوس کمر که ناشی از بیرون زدگی شکم می باشد است برای کاهش آن باید سعی کنید که شکم خود را کوچک کنید .


درمان دردهای سیاتیکی در وهله اول استراحت است برای این افراد خوابیدن در رخت خواب و انجام ندادن کوچک ترین کاری تجویز می شود البته باید توجه شود که این استراحت طولانی نشود زیرا که با ضعیف شدن عضلات بدن ممکن است باعث تشدید درد شود .

در مواردی که دیسک بین مهره ها پاره شده باشد که فرد نتواند راه برود فرد باید تحت نظر پزشک متخصص در صورت لزوم جراحی شود .

 

نظرات (0)
درج نظر:
نام:
ایمیل:
متن نظر:


ثبت

مطالب مرتبط
Loading...