بزرگترین پارک ابی
 tavakoli  1396/04/31  270

بزرگترین پارک های آبی تهران

پارک آبی آزادگان از مراکز تفریحی شهر تهران است که در بخش غربی محله مشیریه قرار دارد و مدیریت آن را بخش خصوصی، تحت نظارت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عهده دارد.

پارک آبی آزادگان در سال ۱۳۷۴ با سرمایه‌گذاری شهرداری تهران با بهره‌برداری از نمونه‌ای کانادایی ساخته شد و حدود دو سال بعد، مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این پارک آبی به دست مهندسان ایرانی ساخته شده‌است.

این مجموعه در سه سانس دوساعت‌ونیمه از 9 صبح تا 30 /18 به مراجعین خدمات می‌دهد. شما می‌توانید درسانس‌های 9 تا 30/11 ، 30/12 تا 15 ظهر و سانس 16 تا 30/18 به این مجموعه مراجعه کنید، گروه های سنی 5 تا 70 ساله می‌توانند از امکانات موجود استفاده کنند و در مجموع هر کسی که بتواند از لحاظ جسمانی خودش را کنترل کند می‌تواند به پارک آبی آزادگان برود.

این پارک دارای امکانات شنا، موج سواری و انواع سرسره های تفریحی مارپیچ، سرسره مرگ با ارتفاع حدود 70 متر می باشد که هیجان خاصی را به شناگر القا می کند. این پارک همچنین دارای رودخانه، استخر موج، دریاچه و ساحل مصنوعی است.

خیلی از تهرانی‌ها تصور می‌کنند این پارک آبی تعطیل شده و کار نمی‌کند، در حالی که پارک آبی آزادگان از جمله پارک‌های آبی روباز کشور است که فقط در تابستان و به‌صورت موقت باز است.

در این مجموعه، استخر مواج با قابلیت تولید 8 نوع موج در 6 هزار متر مربع، استخر رودخانه با 550 متر طول، استخر قهرمانی با عمق 2 تا 3 متر، استخر کودکان با عمق صفر تا 45 سانتی‌متر و انواع سرسره‌های شتاب، گردباد و سرسره شش‌لاینه برای استفاده عموم راه‌اندازی شده است.

زمین چمن مصنوعی برای فوتسال و یک زمین ساحلی برای والیبال و فوتبال ساحلی نیز در این مجموعه ایجاد شده‌اند.

این مجموعه زیر نظر سازمان ورزش و شهرداری منطقه 15 تهران فعالیت می‌کند.

نام استخر : استخر پارک آبی جماران

آدرس : تهران ، خیابان باهنر (نیاوران) ، انتهای خیابان یاسر ، خیابان جماران ، انتهای کوچه

تلفن : 22290870 -  22285142

پارک آبی جماران

درباره استخر پارک آبی جماران

مجموعه فرهنگی - ورزشی جماران با وسعتی حدود 10 هکتار در شمالی ترین منطقه تهران و در دامنه رشته کوه ا لبرز و در فضایی سبز و مملو از درختان سرو و کاج از خیابان یاسر تا ابتدای پارک جمشیدیه ادامه دارد. این مجموعه از امکاناتی نظیر استخر بزرگسالان، استخر کودکان، سرسره آبی، سونای خشک، سونای بخار، جکوزی، رودخانه مواج، ... برخوردار میباشد.این مجموعه یکی از بهترین های غرب تهران است که استفاده از آن بی شک خالی از لطف نیست. این مجموعه دارای امکانات بسیار عالی از قبیل : فضای زیبای استخر به ابعاد 50 × 30 ، باغ آفتاب، 2000 متر ساحل ماسه ای و 7000 متر فضای آفتابگیر و همچنین استخر کودکان، رخت کن مجهز، کلاسهای ایروبیک و بدنسازی و پارکینگ اختصاصی و ... میباشد.

نظرات (0)
درج نظر:
نام:
ایمیل:
متن نظر:


ثبت

مطالب مرتبط
Loading...