لوازم و تجهیزات شنا
 rmoradi  1396/04/20  1328مایو مردان:

مایوهای مردان به طور عادی شلوارک‌دیس است که به دو فرم رایج رکابی و پاچه‌دار در بازار ایران وجود دارد.

مایو بانوان:
مایوهای زنان بر چهار گونهٔ یک‌تکه، دوتکه، سه‌تکه و اسلامی است.
• یک‌ تکه: در جلو از شرمگاه تا بالای سینه را می‌پوشاند و در پشت از باسن تا هر کجای پشت.
• دوتکه: تکه‌ای در جلو شرمگاه را پوشانده و در عقب بخشی یا تمام باسن را می‌پوشاند. تکهٔ دیگر در جلو، سینه‌ها را می‌پوشاند و در پشت معمولاً دو بند آن روی هم می‌رسند. از این رو پشت درپوشنده و نیز شکم تا زیر سینهٔ وی عریان است.
• سه‌تکه: این نوع مایو معمول عرف پوشیده تر ایرانیان است، دارای همان بخش های دوتکه‌است به اضافه بخش سوم که تکه پارچه‌ای است که دور باسن و شرمگاه پیچیده شده و همانند یک دامن بسیار کوتاه، برآمدگی‌های باسن و شرمگاه را می پوشاند.

• مایو اسلامی:
۱. مدل سمیرا طراحی شده در اندونزی دست‌ها تا مچ، پاها تا مچ و تمام بدن تا گردن را می‌پوشاند. علاوه بر آن دامن کوتاهی نیز به آن ضمیمه‌است.
۲. نوع دیگر مایوی اسلامی «بورکینی» نامیده می‌شود و در توسط شرکت آهیدا طراحی شده است. این نوع از مایو اسلامی فاقد دامن بوده و در عوض گردن و موها را می‌پوشاند.
 

ستاره هالیوود در لباس شنای اسلامی

 

            LINDSAY LOHAN
مایو بانوان
 

مایو اقایان
                                                           لباس شنا

لباس مخصوص شنا یک شلوار کوتاه و چسبیده به بدن است که باید وزن آن بسیار کم باشد و آب را در خود نگاه ندارد. طبق مقررات بین‌المللی، شلوار شنا هنگام مسابقات بین‌المللی و رکوردگیری، باید از پارچه‌ای به رنگ تیره و به صورت یک تکه باشد. در حال حاضر لباس شناگران را از پوست “کوسه”‌ها درست می‌کنند که کل بدن را می‌پوشاند.
 
                                                                  کلاه شنا

استفاده از کلاه شنا سرعت فرد را افزایش داده و این کار به افراد تازه کار اعتماد به نفس می دهد و همچنین افرادی که موهای بلند دارند از ریختن موهایشان به داخل آب جلوگیری کرده و کلر موجود در آب به موهای افرادی که حساسیت دارند و موهایشان می ریزد اثر گذار نخواهد بود. خانمها که موهای بلند دارند حتما باید از کلاه استفاده کنند که این کار به بهداشت استخر کمک زیادی میکند .


 

                                                             عینک شنا

حتی اگر چشم‌هایی سالم دارید باز هم باید از یک عینک مناسب مطابق با فرم صورت‌تان استفاده کنید. در غیر این صورت کلر و انواع قارچ‌های موجود در آب به چشم‌های‌تان آسیب می‌زند. بسیاری از افرادی که چشم‌هایی ضعیف دارند با تهیه یک عینک شنای مناسب و سپردن آن به یک عینک‌ساز از او می‌خواهند تا شیشه‌ای مناسب با نمره چشم‌های‌شان را داخل فریم بیندازد تا در زمان شنا از آن استفاده کنند. قبل از خرید، حتما عینک را به چشم‌های‌تان بزنید. عینک شنا باید فریمی مناسب و شیشه‌ای صاف داشته باشد تا در زاویه دید اختلال ایجاد نکند.


 

                                             دماغ گیر و گوش گیر شنا

دماغگیر: تمام افراد بزرگسال یا کودکان باید قبل از ورود به آب استخر، سوراخ‌های بینی خود را به‌وسیله دماغ‌گیر بپوشانند. ورود آلودگی‌های احتمالی به مجاری تنفسی از طریق بینی می‌تواند مشکلات تنفسی برای افراد ایجاد کند. از این رو،‌ استفاده از دماغ‌گیر برای تمام افراد، مخصوصا بچه‌ها و آنهایی که مشکلات تنفسی دارند، ضروری و مفید است.
گوش گیر: استفاده از گوش‌گیر هنگام شنا کار نسبتا بیهوده‌ای به نظر می‌رسد چون اگر پرده گوش سالم و بدون هرگونه عفونتی باشد، نیازی به مراقبت با هیچ وسیله‌ای نخواهد داشت و اگر پرده گوش دچار پارگی باشد،‌ شنا ممنوع است

 


 

خرید لوازم شنا

 

۱- ساک شنا برای نگهداری لوازم شنای خریداری شده.
۲- عینک شنا برای جلوگیری از ورود آب به چشم و باز نگه داشتن چشم ها در زیر آب و موقعیت سنجی و حفظ تعادل و یافتن مسیر.
۳- کلاه شنا جهت حفظ بهداشت و نریختن موها بر روی صورت که باعث ترس و ایجاد خفگی می شود بنابراین بهتر است کاملا کلاه شنا موهای شما را در بر گیرد.
۴- مایوی پسرانه و مایوی دحترانه رنگ های شاد که باعث انگیزه و شادی می شود.
۵- حوله شخصی شنا
۶- برس یا شانه جهت مرتب کردن موها پس از استخر
۷- شامپوی سر و بدن جهت شستشوی کلر پس از استخر .
۸- کرم نرم کننده بدن و دست و صورت پس از استخرنظرات (0)
درج نظر:
نام:
ایمیل:
متن نظر:


ثبت

مطالب مرتبط
Loading...